Youth Soccer

DOVER 1 2/3
DATE OPPONENT SITE TIME
Sept. 5 Stetson Stetson 5:30pm
Sept. 7 Hudson Hudson 5:30pm
Sept. 12 Dover 2 Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 14 Kenduskeag Kenduskeag 5:30pm
Sept. 19 Charleston Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 21 Corinth Corinth 5:30pm
Sept. 26 Bradford Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 28 Stetson Foxcroft Academy 5:30pm
Oct. 3 Hudson Foxcroft Academy 5:30pm
Oct. 5 Dover 2 Foxcroft Academy 5:30pm
Oct. 10 Kenduskeag Foxcroft Academy 5:30pm

Makayla Leigh
Ava Dunton
Jadenne Frigon
Damian Clark
Chase Dyer
Kell Cooley
Jacobi Poire
Colby Simmons
Brayson Bunton
Carey Goodwin
Nikolas Heretakis
Bryan Anderson

Coach: PJ Poire

Dover 2 2/3
DATE OPPONENT SITE TIME
Sept. 5 Hudson Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 7 Bradford Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 12 Dover 1 Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 14 Stetson Stetson 5:30pm
Sept. 19 Corinth Corinth 5:30pm
Sept. 21 Kenduskeag Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 26 Charleston Charleston 5:30pm
Sept. 28 Hudson Hudson 5:30pm
Oct. 3 Bradford Bradford 5:30pm
Oct. 5 Dover 1 Foxcroft Academy 5:30pm
Oct. 10 Stetson Foxcroft Academy 5:30pm

Maci Armstrong
Samantha Needham
Lidia Gustin
Ally Cook
TJ Allen
Maddox Kimball
Aiden Sickler
Hunter Whitten
Kain Niland
Alex Jankunas
Kaleb Worthing
Jakob White
Ellie Laurent

Coach: Michael Kares

Dover 1 4/5
DATE OPPONENT SITE TIME
Sept. 6 Kenduskeag Kenduskeag 5:30pm
Sept. 11 Hudson Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 13 Charlestron Charleston 5:30pm
Sept. 18 Corinth Orange Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 20 Stetson Stetson 5:30pm
Sept. 25 Exeter Exeter 5:30pm
Sept. 27 Dover 2 Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 30 Exeter Soccerfest Exeter 9:00am
Oct. 2 Corinth Black Corinth 5:30pm
Oct. 4 Bradford Foxcroft Academy 5:30pm
Oct. 9 Kenduskeag Foxcroft Academy 5:30pm
Oct. 11 Hudson Hudson 5:30pm

Noa Clarke
Sarah Cooley
Shannon Chartier
Hailey Whipple
Julia Goldsmith
Beckham Ade
Isaiah Page
Leora Brochu
Kael Niland
Chloe Whipple
Kiersten Nuite
Brooklyn Black
Emma Bither
Isaac Pearl
Asa Booker

Coach: Brian Clarke

Dover 2 4/5
DATE OPPONENT SITE TIME
Sept. 26 Corinth Black Corinth 5:30pm
Sept. 11 Bradford Foxcroft Academy 5:30pm
Oct. 5 Kenduskeag Kenduskeag 5:30pm
Sept. 18 Hudson Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 20 Charleston Charleston 5:30pm
Sept. 25 Corinth Orange Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 27 Dover 1 Foxcroft Academy 5:30pm
Sept. 30 Exeter Soccerfest Exeter 9:00am
Oct. 2 Exeter Foxcroft Academy 5:30pm
Oct. 4 Stetson Stetson 5:30pm
Oct. 9 Corinth Black Foxcroft Academy 5:30pm
Oct. 11 Bradford Bradford 5:30pm

Noa Clarke
Natalie Cavanagh
Lilliam Makowski
Jaydin Klimetz
Eddie Hamele
Lacklain Schriver
Madison Kimball
Sadie Farmer
Ryan McLellan
Kennedi Martell
Grace Greene
Winnie Rhoda
Scott Greene
Cameron Pratt
Jackson Goodine

Coach: Joel Pratt

Travel Dover 1
DATE OPPONENT SITE TIME
Sept. 16 Charleston Foxcroft Academy 11:30am
Sept. 23 Lincoln Mattanawcook Acad 9:00am
Oct. 1 Howland PVHS noon
Oct. 7 East/Medway/Milkt Schenck H.S 9:00am
Oct. 14 Lee Lee Academy 9:00am

Hale Page
Jack Kingsbury
Ashton Ade
Noah Cavanagh
Kaden Whitten
Grace Greene
Scott Greene
Jackson Gooding
Sadie Farmer
Kennedi Martell
Emma Bither
Beckham Ade
Isaiah Page
Kael Niland
Cameron Pratt

Coaches: Joel Pratt & Rich Whitten

Travel Dover 2
DATE OPPONENT SITE TIME
Sept. 16 Howland Foxcroft Academy 9:00am
Sept. 23 East/Medway/Milkt Mattanawcook Acad 12:45pm
Oct. 1 Charleston PVHS 1:15pm
Oct. 7 Lincoln Schenck H.S 10:15am
Oct. 14 Lee Lee Academy 12:45pm

Sam Ossenfort
Alexia Poire
Colin Carpenter
Simon Beeaker
Jacob Johnson
Ateon Whitney
Kiersten Nuite
Isaac Pearl
Asa Booker
Brooklyn Black
Chloe Whipple
Madison Kimball
Locklain Schriver
Ryan McLellan
Leora Brochu
Peyton Wellman

Coach: PJ Poire

Game Sites:

Mattanawcook Academy:  33 Reed Drive, Lincoln

PVHS:  23 Cross St., Howland

Schenck H.S.:  45 North St, East Millinocket

Lee Academy:  26 Winn Rd, Lee